31 مرداد 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:13169

بازدید کل:49889685

بازدید ماهانه:1010417

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

سؤالات رایج درباره سیستم ارجاع نظارت

پس از حدود دو سال از اجرای سیستم ارجاع نظارت در نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان به‌جرأت می‌توان گفت با استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای سازمان به نوعی کامل‌ترین سیستم ارجاع در استان اصفهان شکل گرفته است. تا جایی که کمترین عیوب ممکن در این سیستم قابل مشاهده است هر چند هنوز جای کامل شدن را دارد. و تمامی  ایرادات مختلفی که در سایت‌ها از ارجاع نظارت گرفته شده براساس سیستم ارجاع استان تهران بوده است.

در راستای رفع ابهامات و شفاف‌سازی بیشتر و همچنین سؤالاتی که در مورد برخی از قسمت‌های سیستم ارجاع نظارت استان اصفهان وجود دارد، مجموعه‌ای از سؤالات، تنظیم و پاسخ آن در ادامه هر سؤال آمده است.

در صورتی که سؤال دیگر یا ابهامی در برخی پاسخ‌ها وجود دارد از طریق گیشه الکترونیکی سازمان با ریاست سازمان (با عنوان پیشنهاد یا سؤال در مورد سیستم ارجاع نظارت) مکاتبه نمایید تا این مجموعه تکمیل گردد و مجدداً روی سایت قرار گیرد.

 

دانلود سؤالات مربوط به سیستم ارجاع نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

دانلود آخرین ویرایش راهنمای سیستم ارجاع نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان(94)