26 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:22655

بازدید کل:48729679

بازدید ماهانه:734453

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

هشتمین جلسه دبيرخانه الزامات زيست محيطي در فرايند توليد ساختمان برگزار گردید

هشتمین جلسه دبيرخانه الزامات زيست محيطي در فرایند تولید و بهره برداری ساختمان مربوط به بند 16 خط مشي كاري و راهبردهاي عملي سازمان نظام مهندسي ساختمان كشور در روز پنج شنبه مورخ 94/07/23 به میزبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان با حضور نمايندگان سازمان هاي نظام مهندسي همكار در دبيرخانه ، از جمله سازمان های نظام مهندسي ساختمان استان اصفهان ، مرکزی ، چهارمحال و بختياري و استان كردستان تشكيل گرديد.

در ابتدای جلسه آقای دکتر محمد صدیق ثابتی رئیس سازمان نظام مهندسی کردستان ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه، به ضرورت های مربوط به اجرای الزامات زیست محیطی و جدی گرفتن بحران زیست محیطی و تغییرات اقلیمی پرداختند و برگزاری نشست در تشکیل دبیرخانه الزامات زیست محیطی در فرایند تولید و بهره برداری ساختمان را گام موثر سازمان نظام مهندسی در این راستا خواند و خواستار اقدامات پراگماتیک و عملی در این باره گردیدند.

در ادامه آقای مهندس فریبرز خلیل الهی نایب رئیس سازمان نیز بر اهمیت برگزاری چنین جلسه در نشست هایی تأیید کرد و وظایف مهندسین را در امر زیست محیطی مهم  و خطیر توصیف کرد.

سپس آقای مهندس پزشکی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان و رئیس دبیرخانه الزامات زیست محیطی در تولید ساختمان ، ضمن تشکر از دعوت و پذیرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان کردستان، به اقدامات صورت گرفته در این راستا اشاره نمودند و از تشکیل دبیرخانه دائمی در اصفهان و تداوم نشست ها تا تحقق اهداف این دبیرخانه خبر داد.

 وی در این رابطه خواستار روابط و همکاری دیگر ارگان های مرتبط با سازمان درباره الزامات زیست محیطی در فرایند تولید و بهره برداری ساختمان شد.

در این نشست مهندس طاهری اصل دبیر دبیرخانه مذکور ضمن ارائه و بررسی گزارش جلسات قبل، به مشکلات و معضلات بخش انرژی و محیط زیست اشاره نمودند و به روند بررسي مباحث استانداردهاي بين المللي در اين زمينه از جمله استاندارد ليد ، مباحث كلي و الزامات اصلي مربوط به محيط زيست در فرايند توليد ، بهره برداري ، نگهداري و تخريب ساختمان پرداختند.

در این نشست مهندس غلامحسن اله دادی رئیس نظام مهندسی استان مرکزی ، مهندس خسروی دانش از اصفهان ، مهندس دهکردی ، مهندس خدا پرست و مهندس مفتخر از استان چهارمحال بختیاری و همچنین مهندس جواهری ، مهندس لطیفی از استان مرکزی ، و مهندس زارعی از استان کردستان به ارائه نظرات خود در روابط پیش نویس  الزامات زیست محیطی پرداختند.

همچنین در این نشست ضمن تأکید بر دیدار دکتر ترکان و دیگر مسئولین کشوری مقرر گردید فرم ارزشیابی انرژی تهیه شود و بر عملی سازی و آماده نمودن کلیه مصوبات برآیند جلسات تاکید کردند.

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :