26 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:22369

بازدید کل:48729393

بازدید ماهانه:734167

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

حضور رئيس سازمان در مناطق سيل زده سميرم
 
حضور رئيس سازمان در مناطق سيل زده سميرم در معيت معاون اداره كل راه و شهرسازى و رئيس اداره توسعه مهندسى و نظارت بر مقررات ملى و کیفیت ساختمان راه و شهرسازی؛
 
با توجه به تخریب برخی ساختمانها  ناشی از سیل اخیر بخصوص مناطقی که در مسیل ساخت و ساز شده بحث و تبادل نظر گردید.
مهندس عسکری اظهار داشت تجربه حاصل از بلایای طبیعی از جمله زلزله های بم و سرپل ذهاب، توجه به مقررات ملی ساختمان را بیش از پیش حائز اهميت می سازد و می بایست از خسارات اخير درس گرفته شود.
 
 
 
در ادامه بازديد رياست سازمان از شهرستان سميرم مهندس عسكرى با حضور در فرماندارى با فرماندار ديدار نموده و در جلسه مشتركى با حضور ساير مسئولين استان از جمله معاون مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامى و معاون مديركل راه و شهرسازى در خصوص مشكلات مربوط به سيل مذاكره داشتند. در اين جلسه آقاى عسگريان فرماندار سميرم بيشتر خسارتهاى ناشى از سيل را مربوط به بافت فرسوده اعلام كرد .
مهندس عسكرى رئيس سازمان ضمن  تشكر  از زحمات مديريت بحران شهرستان، با اشاره به بازديد بعمل آمده اظهار داشت بعد از ايمن سازى منطقه، وضعيت معيشت مردم بسيار اهميت دارد.
 
 
 
ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :