26 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:22815

بازدید کل:48729839

بازدید ماهانه:734613

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

همکاری با صداو سیما جهت اشاعه فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی در شبکه اصفهان
 
تفاهم نامه همکاری بین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان و صداوسیمای مرکز اصفهان  با هدف ترویج فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخایر ملی و بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان امضا شد. 
 
مهندس عسکری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با حضور در صدا و سیمای مرکز اصفهان با آقای عبدالحسینی مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان دیدار نمود. 
 
در این دیدار مهندس عسکری با اشاره به رسالت مهم هر دو سازمان كه ترویج و اشاعه فرهنگ است افزود: بخش ساختمان با سهم ٤٠ درصدی مصرف انرژی، بزرگترین بخش مصرف کننده انرژی نسبت به سایر مصرف کننده‌ها از جمله حمل و نقل، صنعت، کشاورزی و ... است، سازمان نظام مهندسی ساختمان با آغاز فرآیند تفاهم نامه بهینه سازی مصرف انرژی به دنبال فرهنگ سازی و ترویج مصرف بهینه انرژی و افزايش كارايى موتورخانه ها می باشد. ایشان آموزش مردم در زمینه روش های صحیح صرفه جویی انرژی در ساختمان را یکی از وظایف مهم سازمان بر شمرد و ابراز امیدواری نمود که نتیجه این همکاری، منجر به صیانت از سرمايه هاى ملى گردد.
 
مدیرکل صدا و سيماى مرکز اصفهان اظهار داشت: شبکه استانی اصفهان همسو با ظرفیت‎ها و توانمندی‌های علمی، پژوهشی و آموزشی برنامه‌های ضروری سازمان نظام مهندسی ساختمان را برای دستیابی به اهداف حفاظت، بهره‌وری و مدیریت در حوزه‌های انرژی، آب، محیط زیست و ساخت‎ و ساز با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای استان تهیه و تولید می‌کند.
 آقای عبدالحسینی افزود: حضور مدیران و کارشناسان سازمان نظام مهندسی در برنامه‌های گفت‌وگو محور ، ارائه نکات ایمنی و مصرف بهینه انرژی، تولید مستند گزارشی از عملکرد این سازمان از جمله محورهای برنامه سازی صداوسیما برای توسعه و ترویج فرهنگ صحیح استفاده از منابع و ذخائر ملی در شبکه اصفهان است.
وی تصریح کرد: رسانه ملی نقش مؤثری در فرهنگ‎سازی دارد و آگاهی بخشی در زمینه افزایش بهره‎وری انرژی، بهره‎گیری از انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه و بومی‎سازی فناوری‌های نوین لازم برای این حوزه و حرکت به سوی اعمال مدیریت سبز جزو وظایف ذاتی صداوسیماست.
 
ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :